נערות ליווי, על הכן ועל הלא

הנושא הרגיש הזה של נערות ליווי, הפך רגיש ולא בכדי. רבות נערות הליווי שמנוצלות ומגיעות לעבודה זו רק לאחר ייאוש עמוק ומצוקה גדולה. משרדי ליווי רבים מנצלים זאת ומבלי להתחשב בסטנדרטים ענייניים, ובוודאי שלא במצבן הנפשי ולעתים הפיזי של הנערות, מעסיקים אותן בשכר משפיל ולא מתגמל. במקרים אלו יש צורך לבדוק לעומק ולמנוע את פעולתם של אנשים אלו. הסדרת הנושא בארץ תעשה טוב בתחום זה ותפתח פתח לפיקוח על העסקה ועל תנאי העובדות, ללא ניצול מצוקות ושימוש ציני במצבן הלעתים קשה.

הסדרת נושא ליווי במדינת ישראל

רבות נאמר ונטחן על הנושא של הסדרת נושא נערות ליווי בתל אביב במדינת ישראל. נערות ליווי רבות מעוניינות ואף ראויות להיות זכאיות לתנאי פנסיה ושכר הוגן, כולל ביטוח לאומי וביטוח בריאות, כיאה לכל עובד במדינת ישראל. מקצוע הליווי תופס תאוצה ומכיוון שכך עדיף אם יחקק חוק בנושא ויסדיר את העניין בצורה חוקית ומשפטית. על ידי הפיכת מקצוע הליווי לחוקי, ראשית כסף רב של מסים בתחום יכנס אל קופת המדינה. בעלי עסקים רבים אשר מתעסקים בתחומי הליווי, נאלצים לעבוד עבודה שחורה ולהעלים מס מבלי לדווח על הכנסותיהם, מכיוון שמדובר במקצוע שהוא לא חוקי, אבל גם לא בלתי חוקי, והם אינם מעוניינים להחקר עליו ולהסתבך בעברות נוספות מלבד העלמת מסים. על ידי הפיכת התחום לחוקי תפתר בעיה זו. שנית, הסדרת תחום הליווי בחוק במדינת ישראל, תעזור לכמות רבה של נערות ליווי להתפרנס בכבוד, לקבל תנאים הוגנים ושכר ולהחשב עובדות שכירות לכל דבר.

הסדרת הפיקוח על מכוני ומשרדי הליווי

אם וכאשר יוסדר עניין נערות ליווי פלטינה בחוק, יוכל לקום גוף מפקח על תחום זה ולהגביל את העסקים בסטנדרטים שונים. כיום כל אחד יכול להעסיק זונות, נרקומניות או בחורות הסובלות ממחלות מין בעסק הליווי הפרטי שלו ולסכן ציבור שלם של לקוחות המעוניינים בשירות. חיוב של פיקוח על תנאי היגיינה, בדיקה תקופתית למחלות מין וסטנדרטים מסויימים עבור נערות ליווי, יוכלו לפתור את הבעיות האלו, למנוע הרבה מאוד אי נעימויות ולהביא לסדר ושיגרה בתחום זה.

למה לא?

במרבית מדינות העולם הנאורות והמתקדמות, תחומי נערות ליווי כבר הפכו חוקיים. במקומות אלו חל פיקוח על אותם עסקים והם עובדים בצורה הוגנת וראויה. ניתן לקחת דוגמא חיובית ממדינות אלו ולראות כיצד התנאים עבור אותן נערות ליווי שופרו משמעותית, הלקוחות מרוצים ויודעים שהם נמצאים במקום טוב ובידיים טובות ובעלי העסקים מרוויחים יפה ללא החשש שיפשטו על המקום ויעצרו אותם. החלת הפיקוח על משרדי ליווי תביא לתוצאה חיובית מכל הבחינות, גם עבור הנערות העובדות וגם עבור הלקוחות שצורכים את השירותים הללו.

סקס ליווי חוקי לכל מקום

יום אחד, כאשר תחום הליווי יהיה חוקי, יוכלו נערות ליווי להרים ראשן בגאווה ולספר במה הן עוסקות, מבלי לזכות במבטים מזלזלים או נרתעים מהסביבה. כשאומרים שכל עבודה מכבדת את בעליה, מתכוונים בדיוק לזה. אך כאשר לא כל עבודה זוכה למעמד חוקי בדומה לעבודות אחרות, מדובר כבר על הפחתה מכבודו של האדם העוסק בתחום. אין שום בושה בלעבוד ולהרוויח יפה. אין סיבה שנערה מוכשרת שמרוויחה לפעמים יותר מד"ר מומחה בתחום מסויים, תאלץ להתבייש ולהסוות את עבודתה בשקרים ובהמצאות שלא נוחים ובוודאי לא נעימים עבורה.